مدیر Admin جمعه 22 دی 1396 04:51 ب.ظ نظرات ()

گفتگو با مهدی ربیعی بازیگر نقش ستوان نعیمی در لیسانسه ها

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,ستوان نعیمی

مهدی ربیعی بازیگر نقش ستوان نعیمی در سریال «لیسانسه ها» که این شب ها از شبکه سه سیما پخش می شود درباره این نقش و چگونگی آغاز همکاری اش با سروش صحت، به  مهر گفت: «شغل اصلی من طراحی و معماری ساختمان است و به دلیل کار ساختمان سازی اولین بار از من خواستند که یک کارگر افغانستانی را برای یکی از شخصیت های سریال سروش صحت معرفی کنم و خودم هم در سکانس کوتاهی به عنوان سرکارگر ایرانی حضور داشتم.»


در «شمعدونی» تست دادم اما قسمت نشد بازی کنم


وی با اشاره به علاقه خود به حوزه بازیگری اظهار کرد: «من از سال 84 کارم را با تئاتر کودک شروع کردم و در این سال ها هم در نمایش های مختلفی بازی کرده ام ولی همیشه دوست داشتم وارد کار تصویر هم بشوم تا این که یک روز برای حضور در سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت تست دادم و گریم هم شدم، اما قسمت نبود که در آن اثر بازی کنم.» ربیعی ادامه داد: «من همان زمان از سروش صحت درخواست کردم که بتوانم در کار بعدی او حضور داشته باشم و به این ترتیب برای سری اول سریال «لیسانسه ها» با من تماس گرفتند و همزمان با چند نفر دیگر برای ایفای نقش ستوان نعیمی تست دادم. البته حضور اولیه در «لیسانسه ها» در چند سکانس بود که همان زمان به دلیل بازخوردها این نقش پررنگ تر و بعد در «لیسانسه ها 2» خیلی بیشتر شد.»


سروش صحت می خواست ستوان نعیمی متمایز باشد


وی درباره نقش خود نیز توضیح داد: «ستوان نعیمی پلیس وظیفه شناسی است که سرعت عمل بالایی دارد و حتی برای این که این سرعت حفظ شود دیالوگ هایش فعل ندارد. این لحن و فرم و دیالوگ ها در فیلم نامه مشخص شده بود ولی من هنگام تست دادن سعی کردم کمی اغراق را در کارم بیشتر کنم.» بازیگر «لیسانسه ها» یادآور شد: «علت این که این پلیس به این شکل ظاهر شد تمایزی بود که سروش صحت می خواست در سریال وجود داشته باشد و هدف این بود که این پلیس خاص نشان داده شود.»


برای این که جلوی دوربین بروم لحظه شماری می کردم


وی با اشاره به بازخوردهای مردم از نقش خود توضیح داد: «برخوردهای مردم خیلی خوب است. گاهی عده ای به من می گویند که فرزندشان در منزل دیالوگ های مرا تکرار می کند. از همه مهم تر خود پلیس است که تا به حال هر کسی مرا دیده، از این نقش و لحن و دیالوگ های آن راضی بوده است. حتی یک بار یکی از نیروهای راهنمایی و رانندگی گفت که برایش جالب است که وقتی این ستوان نیروی کمکی می خواهد هنوز بیسیم را قطع نکرده، نیروها می رسند!»  ربیعی با اشاره به تلاش های خود برای بازی مقابل دوربین بیان کرد: «این اولین کار تصویری من است و بسیار از سروش صحت ممنونم که این فضا را ایجاد کرد تا در اولین کارم این قدر دیده شوم. من پیش از این دوره های بازیگری دیده بودم و برای این که جلوی دوربین بروم لحظه شماری می کردم حتی جاهای مختلفی تست دادم و افراد زیادی از من خواستند هزینه ای برای بازیگر شدن بپردازم اما من در شأن خود نمی دیدم که چنین کاری را انجام دهم.»


وی در خاتمه اظهار کرد: «دوست دارم مسیرم را در بازیگری به خوبی ادامه دهم و یکی از کسانی که علاقه مندم با او بازی کنم محسن تنابنده است. در همین مدت کوتاه هم دو نقش پلیس به من پیشنهاد شد و برای همه این ها از سروش صحت ممنونم؛ البته نه به این دلیل که این فضا را برای من مهیا کرد بلکه من شاهد بوده ام که وقتی در کار خود تست می گیرد اگر فرد واقعا استعداد داشته باشد او را می پذیرد و بسیار هم با آرامش و نرمی با اشتباه های افراد برخورد می کند.»

*منبع این مطلب سایت بیتوته می باشد*